Поздравно слово

Милошћу и добротом Божјом започели смо нову школску 2012/2013. годину! Ово је већ трећа година нашег рада у основној школи „Душко Радовић“ у Богомчуваној Сремчици. Богу хвала, сваке године од нашег постављења на вероучитељску службу број ђака који похађају веронауку се повећавао и са радошћу дочекујемо сваку нову генерацију првака, али и оних ђака који нису од почетка свог школовања на веронауци. У овоме видимо испуњење саме речи Господа нашега Исуса Христа: “Пустите децу нека долазе мени и не браните им; јер је таквих Царство Божије.” Мк 10;14

У испуњавању ових речи Господњих имамо свесрдну помоћ нашег директора, господина Ђурађа Плавшића, родитеља, наставника, учитеља наше школе и свих запослених. Без те подршке недељни одласци на свету литургију у храм Свете Тројице у Сремчици, учествовање на призиву Светог Духа за почетак школске године, свечано прослављање школске славе Светог Саве и дочек Његове Светости Патријарха Српског г.г. Иринеја, не би била могућа. Успешну сарадњу настављамо са протом Мирославом Стикићем, старешином храма Свете Тројице, и његовим братством у организовању одласка на причешће наших ђака и богату ваннаставну активност која ће се ове године продубити и употпунити занимљивим и практичним радионицама на којима ће ђаци боље упознати богослужбене предмете, одежде и делове саме цркве. Божјом помоћу, ове године планирамо да још ефикасније искористимо могућности које наша школа пружа за унапређење саме наставе у виду аудио-видео помагала који ће ђацима веронауку учинити занимљивијом и јаснијом. У нади да ћемо имати још успешнију школску годину, молимо се Свеблагом Господу да нам пошаље благодат Светог Духа да нам оснажи духовне силе, да поверени нам ђаци узрасту Господу на славу, родитељима својим на радост, а Цркви и отаџбини нашој на корист.

Амин.

Вероучитељи Арсен Миловановић и Анђелко Додер