О нама

Основна школа "Душко Радовић'' смештена је у пространој згради површине 3600 квадратних метара коју окружује велико двориште од 2,5 хектара. Међутим, услови за рад нису у потпуности адекватни из разлога што школска зграда није завршена. Изградња школе је обустављена 1985. године, тако да школа функционише без адекватне фискултурне сале и свечане сале.

Школска зграда је релативно нова, али последњих пар година доста је урађено на преуређењу, замењена је комплетна столарија, (спољашња и унуташња) што омогућава да у зимским данима у учионицама буде топлије и пријатније за рад, замењен је комплетан учионички и канцеларијски намештај, што доприноси бољој радној атмосфери, реновирани су тоалети и на тај начин подигнут ниво хигијенских услова у школи. Од овог лета у једном делу школу су замењена потпуно осветљења, уместо лустера и сијалица који су често били неисправни постављена су неонска осветљења у 12 учионица.

У школи су у функцији 22 учионице, у млађим разредима свако одељење има своју учионицу, а у старијим настава се одвија у предметним кабинетима. Један од највећих проблема је недостатак фискултурне сале што у летњем периоду на неки начин надокнађујемо са два спортска терена и пространим двориштем. Зими је извођење наставе физичког васпитања доста отежано из разлога што је постојећа сала настала адаптацијом ходника и у свом централном делу има стубове који онемогућавају несметано извођење наставе.

Од школске 2006/2007. године ученицима и наставницима је на располагању и информатички кабинет са 11 умрежених рачунара са приступом интернету, као и бим пројектор.

Од школске 2011/2012. године, захваљујући учешћу на конкурсу Министарства просвете и Министарства за телекомуникације, школа је добила дигиталну учионицу са 30 радних места у којој ће се од ове школске године изводити информатика као изборни предмет за ученике петог разреда.

За наставу физичког васпитања користе се два спортска терена (рукометна) у школском дворишту, школа нема фискултурну салу.

Од школске 2012/2013 школа је опремљена школским ормарићима, које се налазе на сваком спрату школе.

СЛИКЕ ШКОЛЕ

Преглед просторија којима школа располаже:

Редни
број