• 12.јула 2001.године.

Којим спортом се бавиш?

• Тренирам карате.

На којим такмичењима си до сада имао највише успеха?

• На такмичењу из српског језика. Прошле године сам освојио 1.место на Градском такмичењу и учествовао на Републичком такмичењу у Тршићу.

Шта је потребно да би се постигао такав успех?

• Воља и труд.

Да ли си задовољан досадашњим резултатима и шта би поручио осталим ђацима из школе који би хтели да крену твојим стопама?

• Само да уложе труд и резултат је сигуран!

ИНТЕРВЈУ СА НИНОМ БАЈЛОВИЋ

Нина,када је твој рођендан?

• 12.јануара.

Која су твоја интересовања, чиме се бавиш у слободно време?

• Волим да се бавим спортом,тренирам рукомет.У слободно време певам и дружим се са другарима.

У  чему си до сада имала највише успеха на такмичењима?

• Највише успеха имала сам из српског језика,јер сам освојила 2. место на Градском такмичењу и учествовала на Републичком такмичњу у Тршићу.Ове и прошле године освојила сам 2.место и на Општинском такмичењу у певању.Постизала сам резултате из атлетике,као и са својим рукометним клубом.

Шта је потребно да би се постигли такви резултати?

• Највише је потребна упорност,жеља,труд и постављање циљева.

Да ли си задовољна својим резултатима?

• Увек може боље,али сам поприлично задовољна својим успесима.

Да ли можеш да даш неки савет деци која би кренула твојим путем?

• Препоручила бих да прате своје снове,да постављају што веће циљеве и да настоје да их испуне.Да буду упорни и вредни,јер без муке нема науке.Најважније је да уживају у томе што раде,да то не доживљавају као обавезу и да никад не одустају.

ИНТЕРВЈУ СА ЛУКОМ МЛАДЕНОВИЋЕМ

• 4.марта 2002.године.

Која су твоја интересовања?

• Има их баш много. Школа је на првом месту, али ту су и: читање, страни језици, сликање, скијање, планинарење, стони тенис, веслање.

У чему си постигао највећи успех?

• Највећи успех постигао сам у веслању на Светском првенству у Француској,где смо 5.9.2015.године  заузели 3. место и освојили бронзану медаљу.

Колико си се припремао за такмичење?

• За сва такмичења припремам се стално,читав живот.

Да ли си задовољан својим резултатима?

• Наравно,мада мислим да могу још више и још боље.Вредно радим да то и покажем.

Чиме ћеш се бавити кад одрастеш?

• Трудићу се да будем добар човек,пре свега.Желим да се бавим математиком,али да будем и у свету спорта.

Лука Младеновић је сада успешан учрник
 математичке гимназије!!!

Интервју са МАТИЈОМ БАРТУЊЕКОМ, школским гитаристом

Од ове године у ходнику наше школе можете видети и чути групу гитариста како свирају и певају. Познати су и као Школски трубадури, мада они истичу да су сви чланови неких  савременијих бендова. Ево како нам је Матија представио школске гитаристе:

Матија: Ми смо другари који, кад се договоримо, понесемо гитаре у школу па свирамо, најчешће на великом одмору. Сваки слободан тренутак који имамо ван часова користимо да вежбамо, па тако привучемо и публику. То су најчешће млађа деца, која и сама желе да постану музичари, па нас питају колико дуго свирамо, ко нас је научио,да ли би и они могли да покушају.

Новинарска секција: Да ли можеш да представиш и друге школске гитаристе?
Матија: Наравно.Моји другари су : Немања Стевановић 8/4, Лука Темов 8/1, а ту су и две девојчице, Јована Пејовић 8/4 и Јелена Ергарац 5/4. Лука, Немања и ја са још неколико дечака свирамо и у бенду ,,Распад системa”. Нaш бенд можете чути и видети како свира у галерији ,,Траг”.

Новинарска секција: Наш утисак је да је атмосфера у школи још боља откад ви свирате на ходнику и у пролазу. Како то успевате?

Матија: Ми радимо оно што волимо, а познато је да то доноси најбоље резултате. Свирамо рок, поп музику, домаћу и страну. Свирамо и некадашњи југословенски рок, и тако другој деци приближавамо неку добру музику за коју нису ни чули.

Новинарска секција: Хвала, Матија. Надам се да ће и друга деца кренути вашим стопама.