Трећа НИС олимпијада - руски језик

Датум: 01. Jun 2015 11:51 Категорија: Новости

Дана 27. априла 2015. године,  у нашој школи  је одржан први круг такмичења из руског језика "Трећа НИС олимпијада". На такмичењу за прву категорију ученика (VII и VIII разред) су учествовали ученици седмог разреда: Марија Петровић VII3, Жељко Миловановић VII2 И Вељко Миловановић VII2. У следећи круг, прошла је Марија Петровић.

НИС финале такмичења, на ком је учествовала Марија одржано је у суботу 30. 5. 2015. у Руском дому и Учитељском факултету у Београду. Такмичење се састоји из четири дела: тест из лексике и граматике, тест разумевања прочитаног, тест разумевања слушаног текста и конверзација. Марија је представљала своју школу међу децом основне и средње школе из целе Србије, Црне Горе и Републике Српске.

Више среће следеће године!

Наставница Неда Тодосијевић