Песнички сусрети деце и младих Чукарице, 1.12.2015.

Датум: 07. Decembar 2015 12:50 Категорија: Новости

У уторак, 1.12.2015., ученици наше школе, учествовали су на дивном такмичењу- ''Песнички сусрети деце и младих Чукарице''. Нашу школу је представљало десет ученика, пет ученика млађих и пет ученика старијих разреда. Песничи сусрети су одржани у ОШ''Ђорђе Крстић'', која је за ову годину била школа домаћин. Учествовало је осамдесетпеторо деце (53 ученика млађих разреда и 32 ученика старијих разреда) из 12 основних школа са општине Чукарица. Наши представници су: Ања Неделков 3-1, Софија Обрадовић 3-1, Никола Павловић 3-4, Ива Марковић 4-2, Милан Мартић 4-2, Јана Маринчевић 5-1, Анастасија Миљковић 5-1, Тара Маторкић 5-2, Марко Маринковић 5-4 и Огњен Сретеновић 7-1. На школском такмичењу су остварени следећи резултати: Никола Павловић 3-4 прво место са песмом ''Нови дан'', Ива Марковић 4-2 друго место са песмом ''Маслачак'', Софија Обрадовић 3-1 треће место са песмом ''Јесен'', Тара Маторкић 5-2 прво место са песмом ''Шума'', Јана Маринчевић 5-1 друго место са песмом ''Живот'' и Марко Маринковић 5-4, треће место са песмом ''Песма''. На општинском нивоу, ученик Никола Павловић 3-4, заузео је треће место у категорији млађих разреда. Све похвале за наше младе песнике и велика захвалнот организаторима овог дивног песничког дружења, а пре свега Јовановић Милици, испред удружења Пријатељи деце Чукарице.

СЛИКЕ