Европски Дан језика

Датум: 02. Oktobar 2018 22:40 Категорија: Новости

У нашој школи је у среду , 26.септембра обележен Европски Дан језика, у организацији актива српског језика и страних језика у корелацији са активом музичке и ликовне културе и активом биологије.
Уценици 6/4 су на часу енглеског језика, заједно са гостима певали, глумили, говорили на енглеском, немачком, руском, француском и наравно на српском. Чули смо ,,Завештање Стефана Немање", песме ,,Кад си срећан" на енглеском, руском и немачком, разне рецитације, скечеве. Осврнули смо се на утицај учења језика на развој мозга, цртали заставе и занимљивости из европских земаља... Обележавање Европског Дана језика постало је традиција у нашој школи, с тим што нам се сваке године придружи још неко ко жели да учествује и да свој допринос.

СЛИКЕ