ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 12. Mart 2020 10:27 Категорија: Новости

Поводом дописа Министарства просвете, науке и технолошког развоја бр.  610-00-259/2020-01 од 10.03.2020. године и у складу са здравственим препорукама које установе примењују ради спречавања ширења инфекција, подсећамо образовно-васпитне установе на територији Републике Србије да је потребно:
редовно одржавање школског простора: проветравање учионица, чишћење дворишта и учионица и редовно пражњење корпи за отпатке, користећи рукавице;

- прање и дезинфиковање подова, зидова, врата и површина клупа;

- редовно снабдевање течним сапуном тоалета, учионица и трпезарија;

- подстицање ученика на прање руку;

- препоручити ученицима и одраслима да не додирују очи, уста и нос неопраним рукама;

- не размењивати храну и не користити исте чаше и флашице за воду;
употребљене папирне марамице и убрусе редовно одлагати у корпе за отпатке;

- планирати часове одељенског старешине у свим разредима посвећене одржавању личне хигијене и непосредног окружења;

- препоручити родитељима и ученицима да се одложе прославе и дружења;

- планирати акгивности ученичког парламента које ћe подстицати ученике на редовно одржавање личне хигијене и одржавање школског простора;

- поставити препоруке о превентивним активностима на сајт школе;

- у оквиру наставних и ваннаставних активности планирати, у складу са предметном облашћу, васпитно-здравствене теме односно упознавање са путевима вирусних инфекција и информисањa.

Нарочито указујемо да су наведене препоруке у функцији превенције ширења евентуалне инфекције, а које би и иначе требало да се примењују.

Директор школе:
Ивица Радаковић