Хуманитарни базар

Датум: 18. Oktobar 2021 11:10 Категорија: Новости

У петак, 15.10. у ходнику наше школе, деца и учитељице из продуженог боравка организовали су хуманитарни базар, где су се продавале рукотворине ученика, које су марљиво правили претходне 3 недеље.
Прикупљане су донације за организацију НУРДОР - Национално Удружење Родитеља Деце Оболеле Од Рака. Удружење има пет родитељских кућа, од чега су три код нас у Београду. У њима бораве родитељи који су углавном из унутрашњости, а чија деца долазе на терапије. Њима је новац неопходан за хигијену, превоз деце, храну, играчке које деца добијају из тзв. "Кутије храбрости" након свега што прођу и још много тога.
Нашем базару одазвао се велики број родитеља, деца су била веома усхићена, а ми смо поносни што се код ученика наше школе негују овакве вредности и што су се са много љубави посветили овој акцији.
Прикупљено је преко 40.000 динара!
Хвала пуно свима на одзиву и нашој деци на труду!

СЛИКЕ