ДАН ШКОЛЕ 2021

Датум: 25. Novembar 2021 18:55 Категорија: Новости

Поштовани родитељи и децо, и овогодишњи Дан школе обележавамо у складу са епидемиолошком ситуацијом. Презентације различитих активности уживо дешаваће се у Основној школи ,,Душко Радовић“ у Сремчици 29. новембра 2021. године од 15 -17 часова. И поред жеље да вас угостимо и прикажемо све оно лепо, поучно и забавно што се код нас ради, нисмо у могућности да отворимо врата школе за све вас, па смо припремили онлајн верзију коју можете погледати на нашем сајту. Надамо се да ћете на тај начин осетити бар део атмосфере овог значајног дана за све нас.

Слике: 1.део, 2.део, 3.део

У наставку можете погледати неке видео материјале посвећене дану школе:

Актив страних језика (наставнице: Јелена Вуловић, Весна Стефановић, Ана Ђокић, Александра Ерцег и Мирјана Миленковић) у оквиру разних радионица, анкета и презентација бавио се темом Здрав живот. Осим што богате речник на страним језицима који се изучавају у нашој школи, ученици развијају свест о томе шта све подразумева здрав стил живота, да то није само здрава исхрана, већ и неговање хобија, одржавање менталног и психичког здравља, позитиван поглед на свет, дружење са оптимистичним људима, слушање музике, читање књига, шетње, учење, спорт, боравак на свежем ваздуху и сл.:
Пројекти енглески језик
Снимак1 - енглески језик
Снимак2
- енглески језик
Снимак 3 - немачки језик
Снимак 4: Храна - руски језик

Снимак 5: Здрав живот - руски језик

Физика је лака за сваког ђака - наставница Милка Гогић; Ученици 7-3 одељења, уз подршку наставнице физике, изводе занимљиве експерименте које свако може да изведе и у кућним условима:
Системска својства 1
Системска својства 2

Почасне гошће Дана школе биће ученице бившег 8/3 Андјела Рашић и Ања Ненадић, које ће презентовати презентацију о Сремчици - наставник Андреја Стојилковић

Хемија - наставница Лидија Завишић:
Јачина супорне киселлине
Хемијски вулкан
Слонова паста

Музичко и хор - наставница Марија Цветковић:
Прва композиција за Дан школе 2021. - ПРЉАВО КАЗАЛИШТЕ: ''Ми плешемо''
Друга композиција за Дан школе 2021. - ABBA: "I have a dream"
Трећа композиција за Дан школе 2021. - ЛАКА: ''Покушај''
Четврта композиција за Дан школе 2021. - ADELE: "Someone like you"  - дует Лана Танасијевић 8/3 (клавирска пратња) и Викторија Јовић 8/3 (певачица)

Информатика - наставник Горан Јелић: Микробит је ручни, програмабилни микро-
рачунар који је развијен првенствено како би заинтересовао децу за програмирање.
Основна идеја је да се кроз рад на разним пројектима укаже на разноврсне
могућности микробита и његову применљивост у решавању проблема из свакодневног
живота. Наши ученици су у сарадњи са наставницима урадили пројекат паметне
гараже, а како то изгледа, можете погледати на следећем снимку:
Снимак1

Продужени боравак - учитељице Тамара Тубић, Марина Стокућа, Марија Стокућа, Данијела Димитријевић и Сенка Малетић:
Снимак1