Читалачка значка

Датум: 10. Mart 2014 13:37 Категорија: Новости

''ЧИТАЛАЧКА ЗНАЧКА''
МАРТ-МАЈ 2014.ГОДИНЕ
- за ученике од првог до четвртог разреда-

Драга децо,
Од ове године имате прилику да учествујете у једној лепој манифестацији у организацији наше библиотеке. ''Читалачка значка'' је манифестација усмерена на стварање читалачких навика, подстицање маште и радозналости и развијање љубави према књижевности код деце школског узраста кроз писање дневника читања, илустровања и разговора о прочитаним делима. Ако желите да учествујете, потребно је да прочитате све књиге које се налазе на списку за одговарајући разред. Потребно је да имате свеску у коју ћете исписивати нешто о писцу, садржај прочитаног по задацима и уз то нацртати пригодан цртеж који је везан за ликове, садржаје, догађаје из књиге. Свеска треба да буде уредна и рукопис читак.
До 16.априла, свеска треба да буде сређена и предата на преглед. Све написано треба знати лепо препричати пред комисијом у мају месецу, која ће одредити најуспешније свеске и излагаче прочитаног. Све додатне информације добићете у школској библиотеци. Тачан датум завршнице ''Читалачке значке'' биће накнадно објављен.
Уживајте у читању и упознавању нових ликова, догађаја, богаћењу речника и вас самих.