УПИС ПРВАКА 2019/20

Датум: 05. Mart 2019 23:31 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,

Према Закону о основама  система образовања и васпитања (чл. 18. Закона о основама система образовања и васпитања -''Сл.гл. РС” бр. 72/09; 52/11; 55/13; 35/13 - аутентично тумачење; 68/15; 62/16 - одлуке УС и 88/2017) у први разред се уписује свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година.

То значи да се школске 2019/2020. године  у први разред уписују сва деца рођена од 1. марта 2012. године до краја фебруара 2013. године.

Родитељи ове деце имају законску обавезу да упишу своје дете у први разред.

Постоји могућност да се у први разред основне школе упише и дете које је при поласку у школу (1. септембра) старо од шест до шест и по година. То се у школској 2019/2020. години односи на децу рођену од 1. марта до 31. августа 2013. године.

Превремени упис је специфичан, јер дете мора да прође кроз проверу спремности за полазак у школу коју врши психолог. На основу мишљења психолога школа може да препоручи: упис детета у први разред или одлагање поласка у школу за годину дана, уз наставак похађања припремног предшколског програма.

Упис и тестирање  деце за  полазак у први разред основне школе за школску 2019/2020. годину ће се обавити у периоду од
01.04.2019. до 31.05.2019. (у изузетним случајевима и до 31.08.2019. године).

За упис потребно је прибавити:
1. Извод из матичне књиге рођених (оверен препис или фотокопија) која може бити старија од 6 месеци;
2. Потврда о здравственом стању детета;
3. Доказ о територијалној припадности школи (фотокопија пријаве стана или фотокопија личне карте):
4. Уверење (до издавања уверења – Потврда) Предшколске установе о похађању предшколског програма.

Након уписа код секретара школе  заказује се термин тестирања детета код педагога школе.
Потребно  је имати  на уму  да за  дете не треба  никаква посебна припрема за тестирање.
Важно је да дете буде одморно и да му код куће укратко објасните где иде. Немојте застрашивати дете (“Нећеш се уписати у школу ако не будеш све знао...” и сл.), нити му ублажавати ситуацију (“Мало ћеш да се играш са тетом...”).
Овај тест не захтева познавање слова (читање и писање), као ни рачунање.
Oдлагање уписа постоји само у случајевима када постоје здравствени разлози за то. Одлуку о одлагању уписа доноси интерресорна комисија на основу упута  лекара  и документације о здравственом стању детета.

СВИМ БУДУЋИМ ПРВАЦИМА ЖЕЛИМО СРЕЋАН ПОЧЕТАК И ПУНО УСПЕХА!

Општинско такмичење у шаху - РЕЗУЛТАТИ

Датум: 05. Mart 2019 23:07 Категорија: Новости

Све честитке нашој ученици Сари Савић на освојеном првом месту!!!

Општинско такмичење у шаху - Како је било

Датум: 04. Mart 2019 21:50 Категорија: Новости

У суботу и недељу (2. и 3. марта 2019 ) у нашој школи одржано је општинско такмичење у шаху, пети пут по реду.

На такмичењу је учествовало око 140 ученика од 1. до 8. разреда из једанаест основних школа са општине Чукарица.

Rezultat slika za шах

Општинско такмичење у шаху

Датум: 01. Mart 2019 13:08 Категорија: Новости

Поштовани,

Такмичење основних школа општине Чукарица у шаху, одржаће се у ОШ ''Душко Радовић'' из Сремчице, по следећем распореду:

02.03.2019.године (субота)

У 14часова:

-Појединачно такмичење девојчица и дечака од 5. до 8. разреда.

03.03.2019.године (недеља)

У 10 часова:
-Појединачно такмичење девојчица и дечака од 1. до 4. разреда.

У 14 часова:
-Екипно  такмичење.

• Такмичари су у обавези да због пријављивања дођу пола сата раније и да са собом понесу одговарајући број шаховских табли и сатова, сходно броју такмичара (на два такмичара, једна гарнитура), и потписане сагласности за објављивање резултата деце у јавности.
  •
  • Пријаве са списком ученика, које је потребно доставити најкасније до среде, 27.02.2019. године, шаљите на mail адресу школе или адресу шаховског клуба ,,Сремчица", који је суорганизатор такмичења. [email protected]

Срдачан поздрав,

Ивица Радаковић

Прјекат бесплатни уџбеници

Датум: 01. Mart 2019 12:14 Категорија: Новости

Обавештење је окачено на огласној табли школе.

Продужење зимског распуста

Датум: 14. Februar 2019 21:27 Категорија: Новости

Према одлуци Владе Републике Србије распуст је продужен недељу дана.

Први наставни дан је понедељак, 25. фебруар 2019., и то:

- старији разреди су преподневна смена,
- млађи разреди су после подневна смена.

Завршни (пријемни) испит

Датум: 03. Februar 2019 17:40 Категорија: Новости

Прошлогодишње збирке задатака у електронском облику:

Обавештење

Датум: 28. Decembar 2018 16:31 Категорија: Новости

Распуст за ученике ош Душко Радовић почиње 29.12.2018. и траје до 08.01.2019.
(31. децембар је нарадан дан јер је одрађен у суботу 22.12.2018.)

Први радни дан је среда 09.01.2019. и радиће се по распореду од петка (због усклађивања заступљености наставних дана у школском календару)

Млађим ученицима настава почиње у 08. часова, а старијим у 13.часова.

Желимо вам срећне Божићне и новогодишње празнике!

Rezultat slika za окићена јелка

Електронска апликација "ОСНОВИ БЕЗБЕДНОСТИ ДЕЦЕ"

Датум: 24. Decembar 2018 15:18 Категорија: Новости

Министарство унутрашњих послова развило је апликацију "Основи безбедности деце"за мобилне телефоне која је доступна на интернету у оквиру "Google Play" и "App Store". Апликација се може инсталирати према следећем упуству: упуство

Дан школе

Датум: 25. Novembar 2018 11:45 Категорија: Новости

Услед немилог догђаја, у школи Душко Радовић за дан школе неће бити приредбе и предвиђених активности и биће наставан дан.