Џудо

Датум: 14. Januar 2016 14:36 Категорија: Новости

Поштовани!
Са задовољством Вас обавештавамо да је у организацији Џудо клуба ,,Борац,, припремљен програм бесплатних тренинга за време зимског распуста 2016г.

Продајна изложба издавачке куће ''Propolis books''

Датум: 13. Januar 2016 00:29 Категорија: Новости

У школској библиотеци, у току је продајна изложба књига, издавачке куће ''ProPolis books''. Након сјајне читалачке радионице и промоције књиге ''Ужасна тетка'', ова издавачка кућа је, за нашу школу, обезбедила 25% попуста на сва њихова издања. Књиге можете погледати и купити у библиотеци. Продајна изложба ће трајати до уторка, 26.1.2016.год.

Стони тенис

Датум: 28. Decembar 2015 00:45 Категорија: Новости

Ученици наше школе, учествовали су на првенству Београда у стоном тенису за основне школе, одржаном 15.12 и 16.12.2015.године у спортском центру Бањица.
Екипа девојчица изборила је друго место!

Девојчице: Данијела Дробњак 7/2, Дијана Дробњак 5/4, Татјана Стајић 8/4, Милица Поповић 7/3.
Дечаци: Лазар Савић 7/3, Милош Малишић 7/1, Лука Миљковић 6/2, Лука Андрић 5/4.

Гостовање средње струче школе ''Барајево''

Датум: 27. Decembar 2015 01:00 Категорија: Новости

У четвртак, 24.12.2015., у нашој школи, у гостима су нам били професори и ученици, средње стручне школе ''Барајево''. Ученици осмог разреда, сва четири одељења, имали су прилику да погледају презентацију ове средње школе, да чују професоре ове школе и ближе се упознају са информацијама о раду школе, као и о машинском, економском, пољопривредном, фризерском смеру. Нашим ученицима је најдрагоценије било искуство њихових старијих другара, који већ похађају ову средњу школу. Предавање и представљање средње школе ''Барајево'' одвијало се у току петог и шестог часа, у преподневној смени, у школској библиотеци.

Новогодишња продајна изложба, одељењске заједнице 4-4

Датум: 27. Decembar 2015 00:42 Категорија: Новости

У четвртак, 24.12.2015., ученици одељења 4-4, са учитељицом Весном Дмитрашиновић, организовали су прелепу новогодишњу продајну изложбу својих радова и рукотворина, у холу школе, у периоду од 12.00 до 18.00 часова. Слике говоре, више од речи, погледајте!

Читалачка радионица,понедељак.28.12.2015.

Датум: 27. Decembar 2015 00:33 Категорија: Новости

У понедељак,28.12.2015., у школској библиотеци, одржаће се, читалачка радионица, која је настала као резултат посете библиотекарске секције Сајму књига и успостављене сарадње са издавачком кућом ''PrpPolis books''. Прилику да се друже са књигом и нашом гошћом Татјаном Лебовић Зечевић, овог пута, имаће ученици трећег и четвртог разреда , са почетком у 11.35 часова. Ученици ће радити на новом издању књиге ''Ужасна тетка'', аутор Дејвид Валијамс. У нашој библиотеци, од истог аутора, можете изнајмити на читање и књигу ''Бака гангстер''. Након ове радионице, библиотека ће бити богатија и за нови наслов књиге, о којој ће бити речи у понедељак.

СЛИКЕ

Трибина за ученике и родитеље, 16.12.2015.

Датум: 15. Decembar 2015 13:13 Категорија: Новости

ПОЗИВ ЗА РОДИТЕЉЕ И УЧЕНИКЕ 7. И 8. РАЗРЕДА

ПОШТОВАНИ,

ПОЗИВАМО ВАС НА ТРИБИНУ У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА ''ПРОНАЂИ ПРАВУ ФОРМУЛУ'', ХЕМИЈСКО-ПРЕХРАМБЕНЕ ТЕХНОЛОШКЕ ШКОЛЕ, КОЈА ЋЕ СЕ ОДРЖАТИ У СРЕДУ, 16.12.2015.ГОД., СА ПОЧЕТКОМ У 18.00 ЧАСОВА У СВЕЧАНОЈ САЛИ ГО ЧУКАРИЦА. ЈЕДНА ОД ТЕМА ТРИБИНЕ БИЋЕ УЛОГА РОДИТЕЉА У ПРОФЕСИОНАЛНОЈ ОРИЈЕНТАЦИЈИ МЛАДИХ.

Песнички сусрети деце и младих Чукарице, 1.12.2015.

Датум: 07. Decembar 2015 12:50 Категорија: Новости

У уторак, 1.12.2015., ученици наше школе, учествовали су на дивном такмичењу- ''Песнички сусрети деце и младих Чукарице''. Нашу школу је представљало десет ученика, пет ученика млађих и пет ученика старијих разреда. Песничи сусрети су одржани у ОШ''Ђорђе Крстић'', која је за ову годину била школа домаћин. Учествовало је осамдесетпеторо деце (53 ученика млађих разреда и 32 ученика старијих разреда) из 12 основних школа са општине Чукарица. Наши представници су: Ања Неделков 3-1, Софија Обрадовић 3-1, Никола Павловић 3-4, Ива Марковић 4-2, Милан Мартић 4-2, Јана Маринчевић 5-1, Анастасија Миљковић 5-1, Тара Маторкић 5-2, Марко Маринковић 5-4 и Огњен Сретеновић 7-1. На школском такмичењу су остварени следећи резултати: Никола Павловић 3-4 прво место са песмом ''Нови дан'', Ива Марковић 4-2 друго место са песмом ''Маслачак'', Софија Обрадовић 3-1 треће место са песмом ''Јесен'', Тара Маторкић 5-2 прво место са песмом ''Шума'', Јана Маринчевић 5-1 друго место са песмом ''Живот'' и Марко Маринковић 5-4, треће место са песмом ''Песма''. На општинском нивоу, ученик Никола Павловић 3-4, заузео је треће место у категорији млађих разреда. Све похвале за наше младе песнике и велика захвалнот организаторима овог дивног песничког дружења, а пре свега Јовановић Милици, испред удружења Пријатељи деце Чукарице.

Продајна изложба ''Лагуна''

Датум: 03. Decembar 2015 13:38 Категорија: Новости

Поштована децо и родитељи,

Обавештавамо вас да ће се у периоду од 3.12. до 24.12.2015., у школској библиотеци, одржати продајна изложба књига, издавачке куће ''ЛАГУНА''.Позивамо вас да дођете, погледате, прелистате књиге и да уживате у читању. Куповина свих књига издавачке куће ''Лагуна'', биће вам омогућена у школској библиотеци, са додатним попустом од 20% на сва издања. Куповином књига у школи,помажете богаћењу књижног фонда наше библиотеке! Чекамо вас!

Библиотекарска секција на Сајму књига

Датум: 13. Novembar 2015 10:48 Категорија: Новости

У среду, 28.10.2015., ученици наше школе, чланови библиотекарске секције и библиотекар школе, традиционално су посетили Међународни Сајам књига. Том приликом, од добијене донације, успели смо да набавимо, за нашу библиотеку, 39 нових, актуелних наслова и због тога смо јако срећни. Захваљујемо се донаторима и одељењској заједници 3-1 која је учествовала у прикупљању новца за набавку нових књига за школску библиотеку.