Пријемни испит

УПУТСТВО ЗА РОДИТЕЉЕ

Првенство Србије у Џудо-у

Датум: 09. Jun 2015 17:46 Категорија: Новости

Овог викенда још две медаље са првенства Србије у Џудо-у одржаног у Пожаревцу. Миловановић Миљања Шампионка Србије (I место у категорији до 48 кг) и Ђекић Теодора (II место у категорији 44 кг). Са данашњим успехом ово су 4 Државне медаље, а уједно се  надамо и добром наступу Цветковић Милице на Балканском првенству 26.06.2015г у Црној Гори. Ово је свакако велики успех наших такмичара, а уједно и Ваш успех јер смо део ваше средине. Искрено се захваљујемо на разумевању и оствареној сарадњи, осећају за потребе најмлађих и њиховом бављању спортом. У име наших чланова Хвала за коректан и поштен однос.

Magical Mystery Tour of Ada Tsiganliа

Датум: 09. Jun 2015 17:29 Категорија: Новости

У априлу је одржано такмичење из енглеског језика под називом Magical Mystery Tour of Ada Tsiganliа, у организацији професорке енглеског језика из Хемијско-Прехрамбене технолошке школе Милене Тасић. Из наше школе учествовали су ученици седмог разреда са наставницом енглеског језика Јеленом Вуловић и наставником српског језика Александром Тасићем. Сви ученици добили су дипломе за учешће на такмичењу, а победничка екипа добила је и књиге као награду.

Иначе, ово је друга година како наша школа учествује на овом занимљивом такмичењу. Пошто је такмичење наишло на велико одушевљење, надамо се даљој сарадњи са Хемијско-прехрамбеном технолошком школом и у будуће.

Победничку екипу овогодишњег такмичења чинили су следећи ученици:
1.   Жељко Миловановић 7/2
2.   Вељко Миловановић 7/2
3.   Лука Гојовић 7/1
4.   Иван Илић 7/3

Bike Tour Serbia 7.6.2015.

Датум: 09. Jun 2015 17:18 Категорија: Новости

Спортско удрузење Bike Tour Serbia, дана 7.јуна организовало је бициклијаду под називом "БЕЗБЕДНО БИЦИКЛОМ ЦЕЛОМ ЧУКАРИЦОМ" чији је покровитељ Градска општина Чукарица. Учесници су били ученици свих основних школа са општине. У врло јакој конкуренцији Дејан Лукић 7/3, завршио је трку као другопласиран, и узео сребрну медаљу.

Крос општине Чукарица на Кошутњаку 4.6.2015.

Датум: 09. Jun 2015 17:15 Категорија: Новости

Општина Чукаруца је 4. јуна на Кошутњаку организовала општинско првенство у кросу за основне школе.
У категорији девојчица 7 и 8 разреда наша школа је постигла запажене резултате:
  • Нина Бајловић 7/3, II место (сребрна медаља)
  • Сара Маторкић 7/4, III место (бронзана медаља).

''Безбедно учешће деце у саобраћају''

Датум: 04. Jun 2015 13:04 Категорија: Новости

Инспектори Министарства унутрашњих послова РС у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја у оквиру промоције пројекта ''Безбедно детињство - развој безбедносне културе младих'', одржали су предавање ''Безбедно учешће деце у саобраћају'' за ученике наше школе од првог до четвртог разреда, у школској библиотеци у уторак, 2.6.2015.год.

СЛИКЕ

Књижевно-историјско предавање ''Од Куманова до Кајмакчалана''

Датум: 04. Jun 2015 10:34 Категорија: Новости

Познати глумац, Тихомир Арсић у оквиру пројекта ''Ми смо њихови потомци'', који реализује уз помоћ Српске Православне цркве и часописа ''Светосавско звонце'', у среду, 3.6.2015., одржао је књижевно-историјско предавање за ученике седмог разреда, у школској библиотеци на тему ''Од Куманова до Кајмакчалана'' и несрећама које су задесиле Србију у три рата, у шест година,када је четворомилионска Србија од два милиона мушкараца изгубила милион и 273 хиљаде младих људи. Организатор овог предавања је Општина Чукарица.

СЛИКЕ

Трећа НИС олимпијада - руски језик

Датум: 01. Jun 2015 11:51 Категорија: Новости

Дана 27. априла 2015. године,  у нашој школи  је одржан први круг такмичења из руског језика "Трећа НИС олимпијада". На такмичењу за прву категорију ученика (VII и VIII разред) су учествовали ученици седмог разреда: Марија Петровић VII3, Жељко Миловановић VII2 И Вељко Миловановић VII2. У следећи круг, прошла је Марија Петровић.

НИС финале такмичења, на ком је учествовала Марија одржано је у суботу 30. 5. 2015. у Руском дому и Учитељском факултету у Београду. Такмичење се састоји из четири дела: тест из лексике и граматике, тест разумевања прочитаног, тест разумевања слушаног текста и конверзација. Марија је представљала своју школу међу децом основне и средње школе из целе Србије, Црне Горе и Републике Српске.

Више среће следеће године!

Наставница Неда Тодосијевић

ЏУДО

Датум: 27. Maj 2015 10:52 Категорија: Новости

Овог викенда одржано је првенство Србије у Џудо-у за старије пионире. Ученица Милица Цветковић је освојила друго место, вицешампионка Србије и остварила пласман на Балканском првенсту које ће бити одржано крајем јуна у Црној Гори.

Од ове године Џудо ушао у редован програм такмичења основних и Средњих школа Србије. На овогодишњем превенству Београда и Србије за ОШ "Душко Радовић"- Сремчица наступали су дечаци и девојчице у категорији од I-IV раз. и од V-VIII раз. Остварени су следећи резултати.

ПРВЕНСТВО БЕОГРАДА: (Београд 11.04.2015.г)
  • Врањковић Стефан I место
  • Ђекић Теодора I место
  • Дедовић Катарина I место