Новинарска секција: Школски свирачи

Датум: 07. Decembar 2014 14:51 Категорија: Новости

Од ове године у ходнику наше школе можете видети и чути групу гитариста како свирају и певају. Познати су и као Школски свирачи, мада они истичу да су сви чланови неких  савременијих бендова. Ево како нам је Матија представио школске гитаристе... ИНТЕРВЈУ!!!

Новинарска секција: Посета амбасаде Финске нашој школи

Датум: 07. Decembar 2014 14:06 Категорија: Новости

Занимљивости о Финској које ћемо запамтити

О чему се прича у нашој школи након посете представника финске амбасаде? Наравно, о ономе што смо чули и видели на презентацији о Финској која је одржана у школској библиотеци у петак, 28.новембра.

У Финској нема великих градова. Београд је већи од било ког финског града, али зато у Финској свака кућа има своју сауну.....

Модерна Пепељуга

Датум: 04. Decembar 2014 12:48 Категорија: Новости

У недељи Душка Радовића, 27.11.2014. године, приказана је представа за родитеље "Модерна Пепељуга".

Млади глумци су ученици  VI/3, и то, у улози маћехе - Сара Пошарац, Пепељуге - Милица Поповић, маћехиних кћери - Матеја Бошковић и Анђела Џагић, Гроздане - Катарина Татомировић, принца - Лазар Савић, и други.

Дани Душка Радовића

Датум: 02. Decembar 2014 02:07 Категорија: Новости

У недељи која је посвећена Душку Радовићу, у школи се реализују различите активности. Једна од таквих је и радионица на часу одељењске заједнице VI/3, на тему "Желим да знам, али се стидим да питам".

У уводном делу је приказана презентација о Душковом животу и раду, а затим су ученици рецитовали његове стихове "О стиду и срамоти".

време реализације: СРЕДА, 26.11.2014. године, 5. ЧАС ПРЕ ПОДНЕ (у 11:35 h),

одељењски старешина: МИРА МАТОВИЋ

Продајна изложба- ''Лагуна''

Датум: 02. Decembar 2014 00:02 Категорија: Новости

ПОШТОВАНА ДЕЦО И РОДИТЕЉИ,

ПОЗИВАМО ВАС НА ПРОДАЈНУ ИЗЛОЖБУ КЊИГА ИЗДАВАЧКЕ КУЋЕ ''ЛАГУНА'' У НАШОЈ ШКОЛСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ. ИЗЛОЖБА ЋЕ ТРАЈАТИ ДО 26.12.2014.ГОДИНЕ. ИСКОРИСТИТЕ 20% ПОПУСТА НА СВА ИЗДАЊА И ОБРАДУЈТЕ СВОЈЕ НАЈМИЛИЈЕ ПРЕД НОВОГОДИШЊЕ И БОЖИЋНЕ ПРАЗНИКЕ. КУПОВИНОМ КЊИГА ПОМАЖЕТЕ ОБНАВАЉАЊЕ ФОНДА ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ.

ШКОЛА ШАХА

Датум: 28. Novembar 2014 14:04 Категорија: Новости

Основна школа "Душко Радовић" организовала је бесплатну школу ШАХА у сарадњи са шаховским клубом Сремчица, за ученике наше школе (од II до VIII разреда).

Термини су: ПОНЕДЕЉАК, УТОРАК и ЧЕТВРТАК од 18:30h у просторијама шах клуба!

сарадња са балоном Стефан

Датум: 28. Novembar 2014 14:00 Категорија: Новости

Основна школа "Душко Радовић" започела је сарадњу са одбојкашким клубом "МОНТЕВИДЕО" и балоном Стефан у оквиру које су ученицима наше школе обезбеђена два бесплатна термина за разне спортске активности.

Новинарска секција: КО ЈЕ БИО ДУШКО РАДОВИЋ?

Датум: 28. Novembar 2014 13:56 Категорија: Новости

Новинарска секција је урадила истраживање јавног мњења поводом Дана школе
КО ЈЕ БИО ДУШКО РАДОВИЋ?

новинарка: Дуња Пантић