Посета удружењу писаца ''Поета'', одељење 1-3, учитељице Драгице Арсеновић

Датум: 17. Mart 2014 13:15 Категорија: Новости

ДАНА 14.03.2014., ПЕТАК СА ПОЧЕТКОМ У 18.00 ЧАСОВА, НАШИ УЧЕНИЦИ, ОДЕЉЕЊА 1-3, УЧИТЕЉИЦЕ ДРАГИЦЕ АРСЕНОВИЋ, БИЛИ СУ У ПОСЕТИ УДРУЖЕЊУ ПИСАЦА ''ПОЕТА'', КРАЉИЦЕ КАТАРИНЕ 74 а, ГДЕ СУ СЕ ДРУЖИЛИ СА ПЕСНИЦИМА ЗА ДЕЦУ: ДРАГОЉУБ СТАНКОВИЋ, ПЕРО СОЛАР, САЊА РАДОЈКОВИЋ И РАДЕ ПАНТЕЛИЋ.ПЕВАЛО СЕ И РЕЦИТОВАЛО. УЧИТЕЉИЦА ДРАГИЦА АРСЕНОВИЋ ПРИПРЕМИЛА ЈЕ ДЕЦУ ЗА ОВО ДРУЖЕЊЕ, ПА СУ И ДЕЦА ДАЛА СВОЈ ДОПРИНОС КРОЗ РЕЦИТОВАЊЕ И ЧИТАЊЕ ПЕСАМА НАШИХ ПОЗНАТИХ ПЕСНИКА. СВАКО ДЕТЕ ЈЕ ДОБИЛО ПО ПРИМЕРАК ЧАСОПИСА ''ВИТЕЗ'' И ПО КОЈУ КЊИГУ. ПЕСНИЦИ СУ НАМ ПОКЛОНИЛИ И ДОСТА КЊИГА ЗА НАШУ ШКОЛСКУ БИБЛИОТЕКУ. СУСРЕТУ СУ ПРИСУСТВОВАЛИ И РОДИТЕЉИ УЧЕНИКА ОДЕЉЕЊА 1-3, КАО И БИБЛИОТЕКАР ШКОЛЕ МАЈА ВУКИЋЕВИЋ. НА ОПШТЕ ЗАДОВОЉСТВО СВИХ ПРИСУТНИХ, ДРУЖЕЊЕ ЈЕ БИЛО ЛЕПО И СПОНТАНО.

СЛИКЕ

Читалачка значка

Датум: 10. Mart 2014 13:37 Категорија: Новости

''ЧИТАЛАЧКА ЗНАЧКА''
МАРТ-МАЈ 2014.ГОДИНЕ
- за ученике од првог до четвртог разреда-

Драга децо,
Од ове године имате прилику да учествујете у једној лепој манифестацији у организацији наше библиотеке. ''Читалачка значка'' је манифестација усмерена на стварање читалачких навика, подстицање маште и радозналости и развијање љубави према књижевности код деце школског узраста кроз писање дневника читања, илустровања и разговора о прочитаним делима. Ако желите да учествујете, потребно је да прочитате све књиге које се налазе на списку за одговарајући разред. Потребно је да имате свеску у коју ћете исписивати нешто о писцу, садржај прочитаног по задацима и уз то нацртати пригодан цртеж који је везан за ликове, садржаје, догађаје из књиге. Свеска треба да буде уредна и рукопис читак.
До 16.априла, свеска треба да буде сређена и предата на преглед. Све написано треба знати лепо препричати пред комисијом у мају месецу, која ће одредити најуспешније свеске и излагаче прочитаног. Све додатне информације добићете у школској библиотеци. Тачан датум завршнице ''Читалачке значке'' биће накнадно објављен.
Уживајте у читању и упознавању нових ликова, догађаја, богаћењу речника и вас самих.

СРПСКИ ЈЕЗИК ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Датум: 03. Mart 2014 12:56 Категорија: Новости

ИЗВЕШТАЈ СА ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА 2013/2014.

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА - 5. РАЗРЕД

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА - 6. РАЗРЕД

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА - 7. РАЗРЕД

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА - 8. РАЗРЕД

ТЕСТОВИ И РЕШЕЊА

MАРКО ДАРАБОШ-НАЈМЛАЂИ РАДИО ВОДИТЕЉ У СРБИЈИ

Датум: 24. Februar 2014 12:54 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 14. Februar 2014 13:38 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ

ПРЕМА ШКОЛСКОМ КАЛЕНДАРУ, ПОНЕДЕЉАК, 17.ФЕБРУАР ЈЕ НЕРАДНИ И НЕНАСТАВНИ ДАН И ОБЕЛЕЖАВА СЕ КАО ДРЖАВНИ ПРАЗНИК, СРЕТЕЊЕ-ДАН ДРЖАВНОСТИ СРБИЈЕ. ПРВИ НАСТАВНИ ДАН ЈЕ УТОРАК, 18.ФЕБРУАР.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН БЕЗБЕДНОГ ИНТЕРНЕТА

Датум: 11. Februar 2014 17:56 Категорија: Новости

11.ФЕБРУАР- МЕЂУНАРОДНИ ДАН БЕЗБЕДНОГ ИНТЕРНЕТА

КЊИЖЕВНИ СУСРЕТ

Датум: 11. Februar 2014 11:03 Категорија: Новости

У НАШОЈ ШКОЛИ ЋЕ СЕ У СРЕДУ 12.02 И У ПЕТАК 14.02.2014.ГОДИНЕ, ЗА УЧЕНИКЕ ОД ПРВОГ ДО ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА, ОДРЖАТИ ПЕСНИЧКО ДРУЖЕЊЕ У ШКОЛСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ. ГОСТ НАШЕ ШКОЛЕ ЈЕ ПЕСНИК ДРАГОЉУБ СТАНКОВИЋ, ЧЛАН УДРУЖЕЊА ПЕСНИКА ''ПОЕТА'' СА ОПШТИНЕ ЧУКАРИЦА. КЊИЖЕВНИ СУСРЕТ ПОЧИЊЕ ОД ДРУГОГ ШКОЛСКОГ ЧАСА У 8.50 ЧАСОВА.

СЛИКЕ

Новинарска секција - Народни музеј у Београду

Датум: 05. Februar 2014 00:15 Категорија: Новости

У четвртак, 30. јануара 2014. године, ученици 73, 82, 83 и 84 одељења заједно са својим наставницима српског језика и члановима новинарске секције посетили су Народни музеј у Београду.

ПРОДАЈНА ИЗЛОЖБА

Датум: 28. Januar 2014 11:46 Категорија: Новости

ПОШТОВАНА ДЕЦО И РОДИТЕЉИ,

ПОЗИВАМО ВАС ДА ДОЂЕТЕ НА ПРОДАЈНУ ИЗЛОЖБУ КЊИГА, ИЗДАВАЧКЕ КУЋЕ ''ЕВРО-ЂУНТИ''.ИЗЛОЖБА ЋЕ ТРАЈАТИ ДО УТОРКА, 18.02.2014. КУПОВИНА СВИХ ИЗЛОЖЕНИХ КЊИГА, БИЋЕ ВАМ ОМОГУЋЕНА У ШКОЛСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ СА 20% ПОПУСТА НА СВА ИЗДАЊА.

Школска слава Свети Сава

Датум: 26. Januar 2014 17:04 Категорија: Новости

Понедељак, 27.1.2014. је радни дан по школском календару и дан обележавања школске славе Светог Саве.

Ученици ће обележити школску славу кроз разне активности са својим разредним старешинама и то према следећем распореду:

~~~ старији разреди од 10.30 часова,

~~~ млађи разреди од 12.00 часова.